riot of corpus pineale Justina Pelikšaitė+370 65975151
justina@peliksaite.lt

riot of corpus pineale
moteriška kova su ‘virusu’ yandex.ru

Taigi kažkur prieš dvi- tris dienas darbiniame kompiuteryje pasigavau tokį keistą virusiuką yandex.ru. Jo veikimas toks, kad kaskart bandant atidaryti naują naršyklės kortelę, jis atveria yandex.ru puslapį (kas nėra labai naudinga ar patogu).

Pirmas veiksmas, kurį dariau – bandžiau keisti pradinį tinklapį (nes tas virusas ir pradinį tinklapį nustatymuose pakeičia). Žinoma, nepavyko. Net pakeitus tinklapį atgal į Mozilla start page vistiek atverdavo tą nelemtą rusišką tinklapį.

Antras veiksmas, kurį dariau – ieškojau kokio nors suinstaliuoto yandex toolbar. Žinoma – radau, apsidžiaugiau, pašalinau ir… žinoma, nepavyko.

Trečias veiksmas, kurį dariau – bandžiau trinti cookies. Nepavyko.

Ketvirtas veiksmas – reikia paguglinti. Radau šitą puslapį  ir bandžiau sekti visais nurodytais žingsniais, kuriuos supratau. Nepavyko.

Tada parsisiunčiau krūvą visokio anti-spyware softo ir bandžiau naikinti taip. Vienu punktu aukščiau paminėtame įraše buvo programa ‘exterminateIt’. Ją susiinstaliavus, ši yandex rado, pašalino, tačiau perkrovus kompiuterį vėl jis buvo pas mane.

Tada paleidau šiaip antivirusinę. Sužinojau, kad trojanų visokių prisigaudžiau. Išvalė, bet yandex.ru niekur neprapuolė.

Bandžiau ieškoti pagalbos draugiškame twitter kolektyve, kol iš vieno twiterintojo gavau pasiūlymą blogiausiu atveju perinstaliuoti windows operacinę.

Praradusi viltį pasidariau kavos ir ėmiau dar naršyti po visokius mozillos extensions, kurie buvo suinstaliuoti. Ir ten radau keistą dalyką – ACME toolbar (su kažkokiu serijos numeriu) , kurį pasirodo buvau ‘įjungusi’. Tikrai neprisimenu, iš kur pas mane galėjo atsirasti toks toolbar. Taigi – pašalinau. Perkroviau Mozillą ir… virusiuko nebeliko :)

Dabar belieka namų kompiuteryje kaip nors ištrinti vieną iš redirect virusų.

Ir sekasi man taip:)

 

6 Responses to moteriška kova su ‘virusu’ yandex.ru

 1. Rolandas parašė:

  Mmmmmmjoooooo 😀
  Ilga kova, ir viskas pagal taisykles, bet atkaklumas (žinoma, kartu su smalsumu) nugalėjo :)

 2. Profilio nuotrauka (Mantas) Mantas parašė:

  Reiks kada sutikus tau Linuxus įrašyt, kad nesikankintum.

 3. Saulius parašė:

  Stai, kas buna kai neziuri ka isirasineji :)

 4. aurelija parašė:

  ka bedarau man vistiek neina to viruso istrinti kai parasau ACME toolbar man tik ismeta kad ji galiu parsisiusti o kaip istrinti niekap nerandu :(

 5. Ieva parašė:

  As bandziau visais cia pasakytais budais bet vis tiek nepavyko :( gal galit padet?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Dienos akcijos | Dovanos | Nuolaidos
Uždaryti
Eiti prie įrankių juostos