riot of corpus pineale Justina Pelikšaitė+370 65975151
justina@peliksaite.lt

riot of corpus pineale
Gyvenimo universitetas

Įstoji visiškas „nulis“.  Nežinai kas esi, nežinai kaip išreikšti savo poreikius ir net nelabai žinai, ko norėti. Po truputį augi ir imi suvokti kaip sistema veikia: kai orkaitė karšta – geriau neliesti. Jei skauda, gali paverkti ir atsiras šalia mylinčių kuratorių. Jie, vėlgi, gali būti atėję į „kuratorių programą“ laiku, kiti – kiek per anksti.

Socialinės aplinkos keičiasi, gauni atsakomybių, tenka atsiskaitinėti už padarytus sprendimus. Sesija – nemalonus laikas.Atsiskaitai, gali ilsėtis, žaist, neatsiskaitai, tenka kartoti sesiją, kartais susimokant už klaidingai išnaudotus kreditus.

Po pirmos sesijos (kartais ankščiau) jau gali drąsiai save vadinti fuksu. Orkaitės veikimo mechanizmo gal dar nesupratai, tačiau tam dar ateis savas laikas. Po truputį atsiskleidžia vienokie ar kitokie lyderiai, išmoksti mokytis tiek iš savų tiek iš svetimų klaidų.

Toliau gyvenimas vyksta cikliškai: poilsis, atsakomybės, atsiskaitymai, atsakomybės, atsiskaitymai, poilsis.

Pabaigus pirmą pakopą, žengi į antrą. Ten – kaip ir tie patys ciklai, tik atsakomybės didesnės. Pradedi jausti spaudimą iš visur – turi būti geras, turi paruošti namų darbus, turi pašerti šunį ir susitvarkyti savo kambarį. Negana to, imi jaustis šaunus prieš dar pirmą „studijų pakopą“ beįveikiančius draugus. Moki užmaišyti pyrago tešlą ir įjungti orkaitę nenusidegindamas.

Vienaip ar kitaip baigi ir antrą pakopą. Suvoki, kad mokysies visą gyvenimą. Doktorantūra, atrodo, sunkiausias etapas. Orkaitės problema tampa be galo vaikiška ir juokinga. Draugas dar vakar kieme papasakojo, kaip jam sunku buvo mokytis ją įjungti, o tavo reakcija, atrodo,  paprasta: „kad man dabar tokius paprastus egzaminus“. Besimokydamas, pradedi mokyti ir kitus. Kitiems tu – dar ne didis autoritetas, tačiau patirties užuomazgas ima pastebėti.

Sukakus aštuoniolikai tampi pilnateisis GU daktaro laipsnį įgavęs pilietis. Gali nusipirkti alkoholio, išlaikyti teises ir grįžti namo kiek vėliau nei iki tol.“Nuliai“ – ne lygis: „Su jais bendravimo palaikyti nereikia, o nusižengimas taisyklei dar gali ir nubukinti“ – kolegos pasakoja.

Praeina dar pora metų, , pradedi aktyviai auklėti. Nesusivoki, kaip aplink tave ima krebždėti tavo paties į universitetą atvesti „nuliai“.

Staiga visuomenėje įgauti visai kitą statusą ir tampi gerbiamu akademinės bendruomenės nariu.

Bet apie tai – kitą kartą.

2 Responses to Gyvenimo universitetas

  1. indrė parašė:

    kalbi kaip profesorė, rašanti savo memuarus:)

  2. Profilio nuotrauka (Agnė) Agnė parašė:

    labai gražiai parašyta :)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Dienos akcijos | Dovanos | Nuolaidos
Uždaryti
Eiti prie įrankių juostos